0 542 456 11 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Basınçlı Yıkama Makinası Bakımı

08 Ocak 2019
81 kez görüntülendi

Basınçlı Yıkama Makinası Bakımı

Basınçlı Yıkama Makinesi Bakımı Hakkında

Araba yıkamak başta olmak üzere özellikle evlerin ve sokakların çevresinde pek çok temizlik işinde kullanılan basınçlı makineler, üstün teknoloji ile üretilmişlerdir. Makine çoklu özelliğe sahip olup, her zemine uygun aparatı mevcuttur. Bu aparatlar da kullanılarak üstün özelliklerde temizlik yapılabilmektedir. Kolay kullanım özelliği ile tüm kir ve lekelerden herhangi bir fırça ve deterjan kullanmadan kurtulma imkanı sunuyor. Normal yıkama makinelerine göre çok daha az miktarda su harcayan basınçlı makineler, su tasarrufuna da büyük oranda katkı sağlamaktadır. Su tasarrufu ise %80′ e kadar fayda sağlamaktadır.

 Kullanım ve Bakım Önerileri

Makinenin kullanımı için ilk etapta kullanım kılavuzundan destek almak gerekmektedir. Herhangi bir yanlış uygulama neticesinde makinenin aparatlarına zarar vermemek adına kılavuzu dikkatli okumak önem taşıyan bir durumdur. Kullanım sırasında ise her 20 dakikada bir ara vermek makinenin aşırı ısınmasını önlemek adına gerekli bir durumdur. Her 20 dakikada bir ne kadar süre ara verilmesi gerektiği hakkında bilgiyi ise kullanma kılavuzundan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Çünkü bu durum makine modeline göre farklılık göstermektedir. Ayrıca yıkama sırasında namlunun mesafesini iyi ayarlamak gerekmektedir.

 

Doğru mesafeden yapılan yıkamalar, yüzeye zarar vermezken aynı zamanda da hassas lekeleri kısa sürede çıkarma özelliğine sahiptir. Örneğin hassas yüzeyler için basıncı uzak mesafeden tutmak gerekmektedir. Bu durum ise basıncın yüzeye zarar vermesini engellemektedir. Ancak oldukça lekeli yüzeyler söz konusu olduğunda basıncın yakından uygulanması kolaylık sağlayan bir unsurdur. Senede bir kere özellikle kış aylarına yakın dönemde parçaların çıkarılarak içindeki fazla suyun boşaltılması oldukça önem taşımaktadır. Bu öneriyi düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz takdirde makine daha uzun ömürlü olacaktır.
Teklif İsteyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
× Whatsapp İle Bize Yazın.