0 542 456 11 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Basınçlı Yıkama Makinası Tamiri

08 Ocak 2019
211 kez görüntülendi

Basınçlı Yıkama Makinası Tamiri

Basınçlı Yıkama Makinesi Tamiri Gerektiren Durumlar

Makine türlerine göre pek çok sebep işlevi kaliteli bir şekilde yapmaya engel durumlar oluşturabilmektedir. Basınçlı yıkama makinesi tamiri gerektiren durumlar arasında da faaliyetini etkileyen arızalar oluşabilmektedir. Basınçlı yıkama makinesi içerisinde en sık görülen arızalardan birisi ise basınç sisteminin pompa bloğu kısmında su kaçağı durumunun oluşmasıdır. Faaliyetini önemli derecede etkileyen ve işlem sürecini arttıran bir arıza olarak tamir gerektiren durumlar arasındadır. Ayrıca basınçlı yıkama makinesinin gürültülü çalışması, yağ kaçırması, basınç saat bozukluğu gibi durumlarda tamir gerektiren önemli arızalar arasında bulunmaktadır. Basınçlı yıkama makinesinin arızları kısa sürede tamir gerektiren işlemler olmaktadır.

 Basınçlı Yıkama Makinesi Tamir İşlemleri

Basınçlı yıkama makinesinin arıza türlerine göre farklı tamir işlemleri gerçekleştirilmektedir. Her arıza için öncelikle basınçlı yıkama makinesinin tamir gerektiren, arızalı bölgesi tespit edilmelidir. Gürültülü çalışma sorunu içerisinde öncelikle sorunun sebebi belirlenmelidir. Yağ seviyesinin yeterli olmamasından kaynaklanan gürültülü çalışma durumu ile yağ seviyesi kontrol edilmelidir. Basınçlı yıkama makinesi içerisinde gerçekleşen su kaçırma arızası için de aynı şekilde gerekli alanlar test edilerek sorun tespit edilmelidir.

Su kaçırma sorunu içerisinde genellikle basınçlı yıkama makinesinin ana bölümlerinden birisi aşınmış olabilmektedir. Sorunlu, aşınmış bölüm değiştirilerek tamir gerçekleştirilmektedir. Ayrıca tamir için gerekli bir diğer sorun basınç saatinin normal göstermesi fakat basıncın olmaması durumudur. Hortum, tabanca memesi ya da borularından oluşabilen bir sorun olmaktadır. Sorunlu alan tespit edilerek tabanca memesinin temizlenmesi, hortumların giriş çıkışlarının kontrolü ya da borunun temizlenmesi işlemi yapılmalıdır.
Teklif İsteyin
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
× Whatsapp İle Bize Yazın.