0 542 456 11 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Diyaframlı Köpük Tankı

09 Ocak 2019
256 kez görüntülendi

Diyaframlı Köpük Tankı

Diyaframlı Köpük Tankı Fiyatları

Bir yangın söndürme aracı olan su ve köpük karıştırma tankı olarak bilinir. Özellikle köpük sıvısına yüksek miktarda ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılan diyaframlı köpük tankı için dışarıdan extra bir güce ihtiyaç yoktur. Sadece su basıncının tanka doğru bir şekilde uygulanması yeterli olacaktır. İç cidar ve dış cidar olmak üzere çift cidarlıdır. Dış cidar sacdan yapılmakta ve iç cidar kauçuk esaslı olup, cam elyaf eklemeli bir diyaframdır. Tank giriş basıncı ortalama 12 bar (175 psi) olduğu için dizayn basıncının yaklaşık olarak 1,5 katı şeklinde test edilir.

 Diyaframlı Köpük Tankı Çalışma Sistemi

Önemli bir yangın anında mevcut yangın basıncını yardımı ile diyaframlı köpük tankını kullanabilirsiniz. Dış kabuk ile diyafram arasında belli bir miktar basınçlı su bulunmaktadır. Diyaframın içerisinde ise bilindiği üzere köpük konsantresi bulunur. Tankın çalışma anında diyafram ve dış kabuk arasındaki basınçlı su, diyaframı büzerek köpük konsantresinin yapıcı üniteye gitmesini sağlar. Böylelikle su ve köpük konsantresi karışımı sağlanmış olur. Bu nedenle su basıncı haricinde başka bir güce ya da enerjiye ihtiyaç yoktur.

 Diyaframlı Tank Ve Ekipmanları

Diyaframlı köpük tankı üzerinde köpük ve su hattı vanaları, seviye göstergesi ve standart ekipmanlar bulunmaktadır. Ayrıca tercihe bağlı olarak köpük hidrolik kontrol valfi, basınç tutan vanalar ve dahası gibi ekipmanlar da gerekirse üzerine dizayn edilebilir. Yatay ve dikey olarak iki tipi mevcuttur. Dikey tanklar, dik duruşu sayesinde daha az yer kapladığı için yatay tanklara nazaran daha çok tercih edilir.
Teklif İsteyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
× Whatsapp İle Bize Yazın.