0 542 456 11 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Jeti Kumu

20 Ocak 2019
63 kez görüntülendi

Su jeti, yüksek basınç kazandırılan suyun içerisindeki aşındırıcı maddeler ile birlikte kesim yapmasını ifade eden bir teknolojidir. Su her ne kadar doğal bir aşındırıcı da olsa, yüksek sertlikteki cisimlerin kesilmesi konusunda yeterli olmamaktadır. Bu yüzden suyun içerisine sertliği yüksek maddeler eklenir.

 Su Jeti Kumu Nedir?

Su jeti kumu, su jeti sistemlerine yüksek sertlikte cisimleri kesme kabiliyeti kazandıran bir maddedir. Piyasada su jeti kumu olarak bilinse de asıl adı garnet kumudur. Bu kum silikatlar grubu bir mineralden oluşmaktadır. Doğada bulunma saflığı %98’lere kadar yükselen garnet kayalarının öğütülmesinden elde edilmektedir. Sertlik değeri 7.5 ile 8.5 arasında değiştiği için yüksek mukavemete sahip materyalleri bile rahatlıkla aşındırmaktadır.

 Su Jeti Kumunun Özellikleri

Su jeti kumu, ağır metaller veya toksik maddeler içermez. Bu özelliği sayesinde, iş ve işçi sağlığı açısından güvenli bir çalışma alanı sunar.

Diğer aşındırıcı kumlara göre düşük aşındırıcı tüketimine sahiptir. Minimum tüketim ile maksimum aşındırma ve kesim imkanı sağlar. Bu özelliği sayesinde silika kumu, mineral gritlerine ve çelik gritlerine oranla daha daha ekonomik bir seçenek sunar.

Kullanıldıkları kesim alanına bağlı olarak beş ila on defa tekrar kullanılabilirler. Uzun ömürlülükleri de çalışma ekonomisi açısından önem taşır.

Su jeti kumu, metalik halde demir içermez. Bu sayede çelik kesiminde, anti manyetik çelik işlenmesinde alüminyum ve fiberglas gibi özel yüzeylerin kesimlerinde rahatça kullanılabilir.
Teklif İsteyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
× Whatsapp İle Bize Yazın.