0 542 456 11 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Jeti Tabancası

22 Ocak 2019
306 kez görüntülendi

Teklif İsteyin

Su Jeti Tabancasıyla Kesim Yapma

Su jeti tabancasıyla kesme işlemi; işleme sokulacak olan malzemeyi yüksek basınç yardımıyla şekillendirmeye yarayan yöntemdir. Yüksek basınçlı bir pompa yardımıyla su 0,28 milimetre çapındaki nozuldan dakikada 3 litre gibi bir debide püskürtülmektedir. Böylece çok yüksek enerji ortaya çıkmakta ve ince su jeti elde edilmektedir. Bundan dolayı malzemeler kusursuz şekillerde kesilmektedir. Su jetlerinin kullanılması için su jeti tabancasına gereksinim vardır bu tabanca sayesinde kontrollü olarak kesim işlemleri gerçekleştirilir. Tabanca kullanılırken farklı modeller ve özellikler bulunmaktadır. Kullanımında aranan bazı özellikler arasında sürekli artan uygulamaların ve sözleşmelerin yapısına uygun iki boşaltma portuna sahip kontrol tabancaları kullanımı uygun olmaktadır.

 Su Jeti Kesim Avantajları

Su jeti ile kesmede birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar arasında özel parçaların imalatı için verimli işleme tekniğine sahiptir. Malzemeler ısıl etkiye maruz bırakılmadan kesim işlemi gerçekleştirilmektedir. İşlenen malzemelerde ısıdan dolayı herhangi bir genleşme, şişme ya da çatlak görülmemektedir. Kesim yüzeylerinde de işleme hassasiyetinden dolayı yüzey kalitesi elde edilmektedir. Kesme prosesinden dolayı zararlı atık maddeler oluşmamaktadır.

 Su Jetleri Nasıl Çalıştırılır?

Su jetleri tüm sert malzemeleri belirlenen ve istenen ölçülerde kesebilmektedir. Bu teknolojik makine içindeki su ya da su-abrasiv karışımı olan sıvıyı yüksek hızla kesilecek sert ya da yumuşak malzeme üzerine su jeti tabancası yardımıyla püskürterek hatasız, düzgün yüzeyli ve deformasyonsuz kesim sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
× Whatsapp İle Bize Yazın.