0 542 456 11 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Jeti

21 Ocak 2019
Su Jeti Fiyatları

Su Jeti

Su Jeti Fiyatları

Mağaralarda suların damlaması ile oluşmuş derin çukurlar ve yer şekilleri vardır. İnsanlık, suyun aşındırma ve kesme gücünü bu yapılardan esinlenerek keşfetmiştir. Başlangıçta ilkel sistemler üretilse de zamanla gelişen teknoloji suyun gücünü hassas kesim yapabilecek bir forma ulaştırmıştır.

 Su Jeti Nedir?

Su jeti, bilgisayar sistemleri sayesinde belirlenmiş alanlarda iki boyutlu kesim yapan bir teknolojidir. Suyun aşındırma gücünü kullanarak hassas kesimler yapmaktadır. Otomasyon bakımından, çalışma sistemleri CNC makinelere benzemektedir. Kesilecek alanlar iki boyutlu olarak modellenir ve sisteme aktarılır. Nesnenin kesimi sırasında insan gücüne ihtiyaç yoktur.

 Su Jeti ile Neler Kesilebilir?

Su jeti teknolojisi geniş bir kesim kalınlık aralığı sunmaktadır. 2 mm ile 200 mm arasında kesim yapabilen modeller bulunmaktadır. Su jeti kesim makinelerimiz: porselenden çeliğe kadar türlü sertlik ve kırılganlıkta pek çok materyali kesebilmektedir.

 Neden Su Jeti?

           Konvansiyonel kesim metotlarında, bir kesim bıçağına ihtiyaç durulmaktadır. Bıçaksız sistemlerde ise lazer veya ısı üreten kesim elemanları kullanılmaktadır. Her halükarda ısı üretildiği için kesilen materyale zarar verilmektedir. Bıçaklı sistemlerin milimetrik hassasiyetlerde kesim yapması ise mümkün değildir.

Su jeti teknolojisi, kesimlerde sadece suyun aşındırma gücünden yararlandığı için ısı üretmez. Isı oluşmadığı için materyallerde genleşme ve form bozulması gibi sorunlar gözlenmez. Makinelerimiz çok ince hassasiyetlerle kalibre edildiği için milimetrik çalışmalar yapmak mümkündür. Özellikle malzeme birleşim yerlerinde yapılan hassas imalatlarda makinelerimiz tercih edilmektedir.
Teklif İsteyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Mesaj Gönder
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?