0 542 456 11 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yıkama Makinası Bypass

21 Ocak 2019

Teklif İsteyin

Yıkama Makinası Bypass Fiyatları

Yıkama makinaları, basınçla çalışan makinalardır. Basınç uygulayarak çalışan bu makinalarda, mekanizmanın çalışması bypass adı verilen bir sibop aracılığı ile yapılmaktadır. Yıkama makinalarındaki sibop, teknenin içinde sıkıştırılmış olarak bulunan suyun dışarı belli bir basınçla verilmesini sağlamaktadır. Bypass’lı yıkama makinası doğru kullanılmadığında çok tehlikeli sonuçlar oluşturur.

Yıkama Makinalarında Sibop Ne işe Yarar?

Yıkama makinalarında bypass adı verilen bir pompa bulunmaktadır. Bu yıkama makinalarında bulunan en önemli parçalardan biridir. Olası bir sıkışma durumunda pompa devreye girer ve sıkışmış olarak bulunan suyun devir yapmasını sağlayarak çalışır. Çalışmaması durumu, makinanın içindeki suyun tahliye edilmemesi demektir ki, bu son derece tehlikeli bir durumdur.

 Yıkama Makinası Bypass Teknik Olarak Nasıl Çalışır?

Yıkama makinası bypass, tüm sulu çalışan makinalarda bulunmaktadır. Halı yıkama makinaları bu yöntemle çalışmaktadır. Bu makinaların bozulmaları durumunda, orijinal makine motorunun takılması gerekmektedir. Ancak orijinal motorun bulunmaması durumunda, eğer bir motor takılacaksa, kaliteli bir bypass motoru takılıp arıza giderilebilir. Ancak böyle durumlarda, çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Yeni motor, motor yuvasına takılırken, motor sargılarına dikkat etmek gerekmektedir.

Soğuk hava ile ısınıp sıkışan sıcak hava çıkışını doğru olarak monte etmek gerekmektedir. Bu makinalarda, soğuk hava giren, sıcak hava da sıkışarak çıkan sıcak havadır. Bu parçaların montajı sırasında, emme basma hattının karıştırılmadan takılması gerekmektedir. Bütün elektrik süpürgeleri ister sulu ister torbalı olsun veya halı yılama makinelerinde sistem benzer olarak çalışmaktadır. Çalışma yöntemleri, tekli, ikili ve üçlü dirençli hava ile çalışmaktadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
× Whatsapp İle Bize Yazın.